Úvod


Tenisový žebříček byl obnoven Zbyňkem Gregorem při příležitosti 40. výročí založení TK Lány a je umístěn na terase u šaten a v elektronické podobě na web stránkách klubu. Hlavním smyslem fungování je podpora a rozvoj vzájemného hraní mezi členy klubu včetně pozitivní motivace neustálého rozvoje tenisových schopností v rámci zdravého konkurenčního soupeření.

Žebříček je určen primárně pro členy TK Lány a je rozdělen do dvou kategorií na ženy a muže bez ohledu na věk. Účast v žebříčku je zcela dobrovolná a každý člen má právo být vyřazen a zapomenut. Primární nasazení vychází z rozřazovacího turnaje Lány Open 2018, přidělených divokých karet a dlouhodobé výkonnosti. Pokud nenajdete v žebříčku své jméno (to se týká hlavně dětí) a chcete se této hry zúčastnit, tak se přihlašte pomocí kontaktního formuláře

Tenis je gentlemanský sport. Gentlemanské a fair play chování se předpokládá i při vzájemném soupeření o vyšší umístění v žebříčku. Tenis máme rádi. Pevnou a přesnou ruku všem.

Žebříček

Datum poslední změny: 13. 6. 2021
Muži 1-16Muži 17-32Ženy
1Spal Radek17Kott Martin1Porcalová Jana
2Moravec Petr, ml.18Koželuh Karel2Moravcová Alena
3Moravec Ladislav19Kosár Ernest3Moravcová Martina
4Borč Luboš20Němeček Petr4Soukupová Markéta
5Blažek Martin21Hložek Josef5Moravcová Hana
6Moravec Milan22Laga Rostislav6Hložková Ludmila
7Baloun Matěj23Jančařík Petr7Šváchová Eva
8Švácha Jiří24Blažek Jan8Nováková Václava
9Gregor Zbyněk25Soukup Matěj9Stínková Martina
10Gottesman Petr26Gregor David10Hořejší Alena
11Soukup Pavel27Fingerhut Metoděj11Trpáková Karolína
12Moravec Petr, st.28Roubík Pavel12Richtrová Silvie
13Sklenička Karel29Masák Tomáš13
14Dostálek Jaroslav30 14
15Albert Petr31 15
16Fingerhut Adam32 16

Přehled odehraných zápasů

Pravidla

 1. Každý člen má právo vyzvat hráče postaveného o jednu nebo dvě pozice nad sebou.
 2. Vyzvaný zápas se musí uskutečnit nejpozději do 30 dní od výzvy, jinak se považuje za kontumačně prohraný pro vyzvaného hráče.
 3. V rámci běžící 30 denní vyzývací lhůty může, ale nemusí, vyzvaný hráč přijmout jiné nabídky na zápasy (ochranná lhůta proti kontumačním sestupům).
 4. Vyzývající hráč zajistí odpovídající, nejlépe nové, tenisové míče a rezervaci. Po odehrání zápasu výsledek zohlední v žebříčku a do tří dnů ho nahlásí včetně výsledků setů k zveřejnění na web stránkách klubu.
 5. V případě výhry zaujímá vyzývající hráč místo vyzvaného, v případě prohry vyzývající sestupuje o jednu pozici níže.
 6. V případě, že vyzvaný hráč zápas prohraje, posouvá se o jednu příčku níže. Je-li vyzván hráč o dvě příčky výše, posouvá se symetricky o jednu příčku níže vyzvaný hráč a i hráč umístěný na žebříčku pod vyzvaným hráčem.
 7. Zápas o postavení v žebříčku TK Lány se hraje na dva vítězné sety. Při stavu 6:6 se hraje standardní tiebreak do 7 bodů.
 8. Jedenkrát za sezónu má každý hráč právo vyzvat libovolného hráče ze žebříčku postaveného o maximálně 10 pozic výše. Analogicky, v případě výhry zaujímá vyzývající hráč opět místo vyzvaného, v případě prohry sestupuje o jednu pozici níže.
 9. V případě, že vyzvaný hráč zápas prohraje, posouvá se o jednu příčku níže a s ním symetricky také o jednu příčku všichni hráči, kteří jsou v žebříčku umístěny mezi vyzývajícím a vyzvaným hráčem.
 10. Obecně platí, že jakékoliv jiné a předem nedeklarované zápasy o umístění v žebříčku se nezapočítávají.
 11. Lány Open je bonifikován posunem v žebříčku (je-li možné) o 4 místa nahoru pro vítěze, 3 místa nahoru pro poraženého finalistu a 2 místa nahoru pro poražené semifinalisty. Hraje-li se o 3. místo, pak se poražený posouvá pouze o 1 pozici nahoru.
 12. Posvícenský turnaj je bonifikován posunem v žebříčku (je-li možné) o 2 místa nahoru pro vítěze (oba ze čtyřhry) a 1 místo nahoru pro poražené finalisty (opět oba).
 13. Na zápasy nejsou delegováni žádní rozhodčí.
 14. Výbor tenisového klubu si vyhrazuje právo optimalizovat pravidla a principy tenisového žebříčku podle praktických zkušeností.

Zveřejnění výsledku

Než bude zprovozněn lepší způsob hlášení odehraného zápasu, tak do tří dnů od odehrání zápasu posílejte výsledky na tento e-mail tkl@atlas.cz ve tvaru, který je zřejmý z příkladu (první set skončil tiebreakem). Podobně odešlete e-mail pokud se chcete nově do hry přihlásit.

Novotný Petr - Novák Pavel
20.6.2018, 7:6 (7:3), 6:2